u/19 Playoffs 5-8
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Aletta Smit | Rietondale Tennis Club | No | - | |
[1] | Ciaran McConnell | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
[1] | Simoné Van Zyl | TUKS Junior Squash | No | - | |
[1] | Kara-Mari Beyers | ZA | Paarl Gymnasium High School | No | - |
[2] | Hanri Van Rooyen | Welgemoed Tennis Club | No | - | |
[2] | Melissa Meyer | ZA | Laerskool Nylstroom | No | - |
[2] | Isabelle Van wyk | ZA | Lynnwood Tennis Club | No | - |
[2] | Robin Els | ZA | RIF Tennis Club | No | - |
[3] | Beate Uys | ZA | Laerskool Bredasdorp | No | - |
[3] | Kaylen Hamman | ZA | Constantia Primary | No | - |
[3] | Nina Kloppers | ZA | Tygerpoorts Primary | No | - |
[3] | Liné Roothman | ZA | Old Edwardian Tennis Club | No | - |
[4] | Carmen Nel | Graaff-Rienet | No | - | |
[4] | Tania Venter | Hoërskool Waterkloof | No | - | |
[4] | Janica Meyer | No | - | ||
[4] | Lize Rust | Newton Primary | No | - | |
[5] | Githe Lingenfelder | Laerskool Worcester-Oos | No | - | |
[5] | lisa van Schalkwyk | Elarduspark Primary | No | - | |
[5] | Mika Keet | ZA | Tygerpoorts Primary | No | - |
[5] | Diane De Jager | Curro | No | - | |
[6] | Simone Jordaan | ZA | Pretoria North Tennis Club | No | - |
[6] | Ziane Gouws | Midstream College Primary School | No | - | |
[6] | Izelee Erasmus | Laerskool Menlo Park | No | - | |
[6] | Chenye Jansen van Rensburg | Durbanville Tennis Club | No | - | |
[7] | Zene Claasen | Elarduspark Primary | No | - | |
[7] | MEGAN FOURIE | ZA | No | - | |
- | Anabelle Swanepoel | ZA | No | - |
A1 | Waterkloof Hoërskool | Afrikaans Hoër Meisieskool Pretoria | 6-1 | ||
---|---|---|---|---|---|
GS1 |
Ciaran McConnell
|
Aletta Smit
|
ORA - Court 1 | 2024-05-10 12:00am |
6-2, 6-1 |
GS2 |
Isabelle Van wyk
|
Robin Els
|
ORA - Court 1 | 2024-05-10 12:00am |
6-1, 6-3 |
GS3 |
Kaylen Hamman
|
Liné Roothman
|
ORA - Court 1 | 2024-05-10 12:00am |
6-2, 6-2 |
GS4 |
Tania Venter
|
Janica Meyer
|
ORA - Court 1 | 2024-05-10 12:00am | No Result |
GS5 |
lisa van Schalkwyk
|
Diane De Jager
|
ORA - Court 1 | 2024-05-10 12:00am |
4-6, 6-7(3) |
GS6 |
Zene Claasen
|
Anabelle Swanepoel
|
ORA - Court 1 | 2024-05-10 12:00am |
6-3, 6-2 |
GD1 |
Ciaran McConnell
Isabelle Van wyk
|
Aletta Smit
Robin Els
|
ORA - Court 1 | 2024-05-10 12:00am |
1-0 No Result |
GD2 |
lisa van Schalkwyk
Ziane Gouws
|
Liné Roothman
Janica Meyer
|
ORA - Court 1 | 2024-05-10 12:00am | No Result |
GD3 |
Kaylen Hamman
Tania Venter
|
Diane De Jager
Simone Jordaan
|
ORA - Court 1 | 2024-05-10 12:00am |
6-2 |
A2 | Paarl Gimnasium | Die Hoërskool Menlopark | 4-0 | ||
GS1 |
Kara-Mari Beyers
|
Simoné Van Zyl
|
ORA - Court 1 | 2024-05-10 12:00am | No Result |
GS2 |
Hanri Van Rooyen
|
Melissa Meyer
|
ORA - Court 1 | 2024-05-10 12:00am |
6-0, 6-3 |
GS3 |
Beate Uys
|
Nina Kloppers
|
ORA - Court 1 | 2024-05-10 12:00am | No Result |
GS4 |
Lize Rust
|
Carmen Nel
|
ORA - Court 1 | 2024-05-10 12:00am | No Result |
GS5 |
Githe Lingenfelder
|
Mika Keet
|
ORA - Court 1 | 2024-05-10 12:00am |
7-6(5), 6-4 |
GS6 |
Chenye Jansen van Rensburg
|
Izelee Erasmus
|
ORA - Court 1 | 2024-05-10 12:00am |
6-3, 6-0 |
GD1 |
Kara-Mari Beyers
Hanri Van Rooyen
|
Simoné Van Zyl
Mika Keet
|
ORA - Court 1 | 2024-05-10 12:00am | No Result |
GD2 |
Beate Uys
Githe Lingenfelder
|
Melissa Meyer
Carmen Nel
|
ORA - Court 1 | 2024-05-10 12:00am | No Result |
GD3 |
Lize Rust
Chenye Jansen van Rensburg
|
Nina Kloppers
Izelee Erasmus
|
ORA - Court 1 | 2024-05-10 12:00am |
6-1 |
A3 | Waterkloof Hoërskool | Paarl Gimnasium | |||
GS1 |
Ciaran McConnell
|
Kara-Mari Beyers
|
ORA - | 2024-05-11 12:00am |
6-0, 6-3 |
GS2 |
Isabelle Van wyk
|
Hanri Van Rooyen
|
ORA - | 2024-05-11 12:00am |
6-3, 6-3 |
GS3 |
Kaylen Hamman
|
Beate Uys
|
ORA - | 2024-05-11 12:00am |
4-6, 2-6 |
GS4 |
Tania Venter
|
Lize Rust
|
- | TBD | |
GS5 |
lisa van Schalkwyk
|
Githe Lingenfelder
|
ORA - | 2024-05-11 12:00am |
7-5, 3-6, 10-5 |
GS6 |
Ziane Gouws
|
Chenye Jansen van Rensburg
|
ORA - | 2024-05-11 12:00am |
1-6, 6-7 |
GD1 |
Ciaran McConnell
Isabelle Van wyk
|
Kara-Mari Beyers
Hanri Van Rooyen
|
ORA - | 2024-05-11 12:00am |
6-1 |
GD2 |
lisa van Schalkwyk
Zene Claasen
|
Beate Uys
Githe Lingenfelder
|
- | TBD | |
GD3 |
Kaylen Hamman
Tania Venter
|
Lize Rust
Chenye Jansen van Rensburg
|
- | TBD | |
B1 | Afrikaans Hoër Meisieskool Pretoria | Die Hoërskool Menlopark | |||
GS1 |
Aletta Smit
|
Simoné Van Zyl
|
ORA - | 2024-05-11 12:00am |
6-1, 6-4 |
GS2 |
Robin Els
|
Melissa Meyer
|
ORA - | 2024-05-11 12:00am |
6-3, 6-0 |
GS3 |
Liné Roothman
|
Nina Kloppers
|
ORA - | 2024-05-11 12:00am |
6-1, 6-1 |
GS4 |
Janica Meyer
|
Carmen Nel
|
- | TBD | |
GS5 |
Diane De Jager
|
Mika Keet
|
- | TBD | |
GS6 |
Anabelle Swanepoel
|
Izelee Erasmus
|
- | TBD | |
GD1 |
Aletta Smit
Robin Els
|
Simoné Van Zyl
Mika Keet
|
ORA - | 2024-05-11 12:00am |
6-2 |
GD2 |
Diane De Jager
Simone Jordaan
|
Melissa Meyer
Carmen Nel
|
- | TBD | |
GD3 |
Liné Roothman
Janica Meyer
|
Nina Kloppers
Izelee Erasmus
|
- | TBD |